úterý 12. března 2013

Soustředění v Chorvatsku - kudy tam a další informace


Na základě cesty absolvované 9.3.2012 se domníváme že nejvhodnější trasa je následující.


Z Prahy přes Brno směr Vídeň a Graz. 

V Rakousku se dálniční známka zřejmě vyplatí. Stojí 8,30 EUR platí 10 dní a zkrátí cestu o polovinu tedy o 3 hodiny. Vyplatí se zřejmě i pokud by se musela koupit v případě pobytu delším než 10 dní. 

Dále na Maribor ve Slovinsku. Ve Slovinsku je úvaha o koupi známky složitější. Stojí 15 EUR a platí 7 dní, takže potřebujete jednu na cestu tam a druhou na cestu zpátky i při  týdenním pobytu. I zde se cesta zkrátí na polovinu, tj. zhruba o 3 hodiny (při agresivnější jízdě možná o 2). Na dálnicích jsou časté kontrolní brány, takže bez ní to jde opravdu těžko i když TOMTOM se jim umí zřejmě vyhnout ....

Přes Ljubljanu pokračovat dále  "do Kopru" a přes hraniční přechod Dragonia do Chorvatska.

Zde se platí mýtné na dálnicích, ale cesta po silnicích paralelních s dálnicí je jen nepatrně časově delší a zároveň si prohlédnete něktrá místa, kam se později dostanete na kole, kvalitu silnic i hustotu provozu. 

V Pule pak na Medulin v současné době poněkud komplikovaně kvůli objížďce, ale sledování značky "Obizlak" vás navede na Medulin.

V Medulinu stačí sledovat značky Hotels Camps... , které vás dovedou na ulici plnou hotelů. Belvedere je na jejím konci na pravé straně.


Hotel na pláži má 50m vyhřívaný bazén, samostatné uzamykaltelné kóje na kola, kdes edají nechat i další věci jako nářadí, přezout do bot, místo na mytí kol s hadicí... Švédské stoly ke snídani včetně nápojů i večeři s vodou zdarma, další nápoje na baru, posilovnu, venkovní hřiště na fotbal, atletiku.  Za poplatek pak sauna, masáže, kosmetika,... 

Pokoje standardní velikosti s toaletou, sprchou umyvadlem, klimatizací - aktuálně se topí. I s přistýlkou je místa dost. 

Minulý týden tu bylo plno atletů, fotbalistů, cyklistů, takže to tu bylo jak v olympijské vesnici :-)
Tento týden je klidněji. 

Počasí zatím průměrné. teploty 14-18, pod mrakem, dešti se dá vyhnout sledováním oblohy - viz včerejší trasa.

Žádné komentáře:

Okomentovat